BESLENME HİZMETLERİ BİRİMİ

 

Şube Müdürü

Yahya GÜLLE

 

Yeterli ve dengeli beslenme sağlığın temelidir. Birimimizin birincil görevi; öğrencilerimize sunulan tüm beslenme hizmetlerinin organizasyonu, kontrolü-denetimi ile oluşabilecek sorun-şikâyetlere çözüm bulması ve bunları uygulatmasıdır. Bu hizmeti; 1 Şube Müdürü, 1 Gıda Mühendisi, 3 Mutemet, 1 Yemekhane ve Üretim sorumlusu yürütmektedir.

Öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla işletilen kantin, kafeterya ve yemek salonlarının sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet vermesi sağlanmakta ve denetlenmektedir.   Birimimizin denetlemekle sorumlu olduğu 1 yemek üretim mutfağı, 2 öğrenci yemekhanesi, 2 Çay ocağı ve 8 Kantin-Kafeterya bulunmaktadır.

Öğrencilerimize öğle yemeği hizmet alımı; ''açık ihale usulü ile ihale edilen servise hazır taşımalı yemek hizmeti alımı'' şeklindedir. Hizmet veren yemek firması kendi mutfağında yemek üreterek yemekhanelere dağıtım, yemek servisi ve servis sonrası temizliğini yapmaktadır.

Öğrencilerimizin günlük enerji, besin gereksinimleri ve sağlık koşullarına uygunluğu dikkate alınarak, yemek menüleri; firmaya ait üretimden sorumlu gıda mühendisi ile Beslenme Hizmetleri tarafından hazırlanıp Daire Başkanlığımız onayına sunulmaktadır.
Tüm yemekhanelerimizde yemek satışlarının daha çağdaş ve güvenilir seviyede olması için ''Akıllı Kart & Turnike Sistemi'' uygulanmaktadır. Bu sistemde; öğrencilerimiz kimlik kartlarına dolum merkezlerinden diledikleri kadar para yükleyip bir sonraki haftanın yemeklerini seçerek yemek ünitelerinin girişindeki turnikelere kartlarını okutarak yemek hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Bunun yanı sıra 400 öğrencimize yemek yardımı  üniversitemizce karşılanmaktadır.
Yemek ücretleri aşağıda gösterildiği gibidir:

 

                         

1. Kart Geçimi 2. ve Daha Fazla Kart Geçimi (Aynı gün içinde)
Öğrenci 2,50 TL YOK

 

 

Gıda Mühendisi

Bahriye GÜLDİKEN

Mutemet

Ertan ESKİ

Mutemet

Mehmet ŞAHAN

Memur

Özlem ASMA

Mutemet

Ümüt KURT

  • Yemek Memnuniyet Anketi Değerlendirmesi Grafiklerine Ulaşmak İçin Tıklayınız.
  • Yemek Memnuniyet Anketi Sonuçlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Başa Dön