SPORTİF ETKİNLİKLER

Üniversitemiz,  Üniversiteler arası spor yarışmalarına Basketbol, Voleybol, Futbol, Futsal ve Satranç  branşlarında katılmış olup  gelecek yıllar için Badminton, Taekwando, Tenis, Atletizm, Masa  Tenisi branşlarında yapılan çalışmalar ile katılım planlanmaktadır.  Spor müsabakalarına katılan Öğrencilerimiz  üniversitemize dereceler kazandırmaktadırlar. Bu organizasyonlarda öğrencilerimizin barınma, beslenme, ulaşım ve spor malzemesi ihtiyaçları Başkanlığımız tarafından karşılanmaktadır.

Spor Tesisimizde  Basketbol, Voleybol, Tenis, Futsal, Badminton  oynamaya elverişli  olup, Taekwando  solonu, masa tenislerimiz, Bilardo masalarımız da Rekreasyon salonunda mevcuttur.. Haftanın belirli günlerinde Basketbol, Voleybol, Futbol, Teakwando , Futsal,  antrenörlerimiz eşliğinde öğrencilerimize kurslar verilmektedir.

Şube Müdürlüğümüz bünyesinde, her yıl çeşitli branşların yer aldığı Rektörlük Kupası, turnuvalar, turnuvalara katılan sporcularımızın lisanslarının temin edilmesi  işlemlerini de yürütmektedir.


Başa Dön