İKÇÜ’LÜ TİYATROCULARDAN MUHTEŞEM PERFORMANSLAR

İKÇÜ’LÜ TİYATROCULARDAN MUHTEŞEM PERFORMANSLAR

‘Roberto Zucco’, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’, ‘Kaos Teorileri’ ile sezonda başarılı bir performans sergileyen İKÇÜ Tiyatro Topluluğu, dönemin dördüncü oyunu, sevgi ve nefretin düellosu olan, "Romeo & Juliet" ile sahne almaya hazırlanıyor.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Tiyatro Topluluğu, ikinci dönemin ilk oyunu olarak ‘Bir Delinin Hatıra Defteri ‘ni sahneledi.

Tek kişilik muhteşem performans

Nikolay Vasilyeviç Gogol’un ölümsüz eseri, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alıyor.

İki perde olarak sahnelenen oyunun yönetmenliğini Furkan Atmaca yaparken; topluluk üyesi Çağatay Canavar muhteşem bir oyunculuk performansı gösterdi. Oyunun müzik yönetmenliğini ise Zehra Güber üstlendi.

"Kaos Teorisi" diye bir şey duydun mu ?

Dönemin ikinci sahnesine imza atan İKÇÜ Tiyatro Topluluğu, kara komedi türünün önemli eserlerinden olan "Kaos Teorileri"ni sergiledi.

Alexander Dinelaris tarafından yazılan oyun, evrendeki düzensizliklerin aslında düzenli olduğunu öngören ve buna dair elinde delileri bulunan bir teoriyi gözler önüne seriyor.

Yönetmenliğini Sergen Akten’in yaptığı, İKÇÜ Tiyatro Topluluğu üyelerinin etkili performanslarıyla sergilenen oyun, Dünya Tiyatrolar Günü’nde seyirciden tam not aldı.

İKÇÜ Tiyatro, "Roberto Zucco" ile Eskişehir’de…

Fransız oyun yazarı Bernard-Marie Koltés'in modern klasiği Roberto Zucco’yu sezon başında İKÇÜ sahnesine taşıyan İKÇÜ Tiyatro Topluluğu, aynı oyunu Eskişehir Anadolu Üniversitesi 17. Amatör Tiyatro Festivali’nde sergileyerek büyük beğeni kazandı.

Yönetmenliğini Fırat Memiş’in yaptığı oyun sonrasında, Anadolu Üniversitesi’nin ve diğer konuk üniversitelerin tiyatro toplulukları ile söyleşiler gerçekleştirildi.

İKÇÜ Oyuncuları, üniversite yönetiminin topluluklara verdiği destekten memnuniyet duyduklarını belirterek;  ‘’Üniversitemizin bizlere desteği ne kadar fazla olursa bizler de tiyatro alanında başarıyı yakalayacağız. İKÇÜ’yü en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Sırada "Romeo & Juliet" var…

İKÇÜ Tiyatro Topluluğu Öğrencileri sezonun dördüncü oyunu, sevgi ve nefretin düellosu olan, "Romeo & Juliet" ile sahne almaya hazırlanıyor. 25 Nisan 2018 Çarşamba Günü Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek tiyatroya tüm İKÇÜ’lü sanatseverler davetli…

 


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön